Czy świętowanie urodzin w biurze może podnieść morale?

Można by pomyśleć, że sama sugestia świętowania urodzin w biurze to kompletna strata czasu. W końcu wszyscy jesteśmy w pracy, aby zarabiać pieniądze, a nie jeść tort urodzinowy, prawda?
Choć to prawda, musimy wziąć pod uwagę jeden bardzo ważny aspekt dobrze prosperującej firmy - morale.

Wysokie morale w biurze to nie tylko pomysły i wygodne meble w salach konferencyjnych, ale także wiele innych kwestii. Na przykład nieodłącznym elementem wysokiego morale jest poczucie, że pracownicy są doceniani. Czy istnieje inny sposób na pokazanie pracownikom, że ich doceniasz, niż pamiętanie o ich urodzinach?

Nie sugerujemy, abyś organizował przyjęcie urodzinowe dla każdego pracownika, ale wystarczy szybka kartka elektroniczna na jego skrzynkę pocztową, aby zapewnić mu dobre samopoczucie w tym szczególnym dniu. Kiedy ktoś pamięta o Twoich urodzinach, czujesz się dobrze, a kiedy czujesz się dobrze, chcesz zrobić więcej. Dokładnie tak samo działa morale i dlatego istnieje tak bezpośredni związek między morale a zyskami.

Jak więc dokładnie można to osiągnąć? W Calibre Office Furniture jesteśmy wielkimi zwolennikami dobrego samopoczucia w miejscu pracy i rozumiemy, jak korzystne może to być dla biznesu. Wszystko, co musisz zrobić, to stworzyć bazę danych z datami urodzin pracowników i wysyłać przypomnienia dzień wcześniej. Następnie można wygenerować e-kartkę i wysłać ją do osoby obchodzącej urodziny - i wszyscy są zadowoleni! Można nawet dołączyć voucher na darmową babeczkę w stołówce!

W ciągu całego naszego życia zawodowego spędzamy tak wiele czasu przy biurkach, więc gdy ktoś robi coś pozornie małego, jak pamiętanie o urodzinach, to naprawdę robi to o wiele większą różnicę, niż mogłoby się wydawać.

Co sądzisz o tym temacie?

Zobacz również