Klucz do wyboru mebli gabinetowych

Jeśli mamy to szczęście i nasz dom lub mieszkanie ma liczbę pomieszczeń na tyle dużą, że problemem nie jest urządzenie sobie gabinetu w jednym z nich, warto popracować nie tylko nad jego funkcjonalnością, ale także nad tym, aby był przestrzenią reprezentacyjną, którą możemy bez obaw zaprezentować klientom i kontrahentom.

Oferta mebli, z którymi mamy obecnie do czynienia na rynku, umożliwia nam na szerokie spektrum aranżacji, a ponieważ możliwości bywa wiele, musimy liczyć się z tym, że wybór nie będzie najłatwiejszy. Zastanawiając się nad tym, jakie meble mają kluczowe znaczenie dla sposobu postrzegania gabinetu, o dwóch ich rodzajach musimy pomyśleć w pierwszej kolejności. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście duże biurko, nie można jednak pomniejszać również znaczenia, jakie ma regał z książkami. Na wstępie powinniśmy oszacować, jak dużo miejsca mamy do dyspozycji, zastanowić się nad tym, gdzie w naszym pomieszczeniu jest okno, a gdzie drzwi i zwrócić uwagę na jego kształt.

Nie jest to bez znaczenia, pierwszym krokiem musi być bowiem znalezienie odpowiedniego miejsca na biurko. To ono jest meblem najważniejszym i to wokół niego będzie się koncentrować aranżacja gabinetu. Tu sprawdza się zwłaszcza metoda zakładająca rozplanowanie w gabinecie kilku stref według tego, jakie czynności będą w nim przez nas wykonywane. Może być to między innymi strefa pracy i pisania na komputerze, strefa czytania w fotelu oraz strefa przyjmowania gości z ławą, sofą oraz niskim stolikiem. Dzięki temu łatwiej podejmiemy decyzję o zakupie konkretnych mebli oraz ustawieniu ich we właściwym miejscu. Nie możemy zapominać o tym, że wygląd gabinetu jest w pewnym stopniu determinowany przez zawód, jaki wykonuje jego właściciel. Inaczej zaprojektuje go prawnik, a inaczej artysta-malarz.

urządzenie gabinetu Jest to zgodne także z oczekiwaniami potencjalnych klientów, którzy wchodząc po raz pierwszy do takiego pomieszczenia, z reguły dysponują już określonymi wyobrażeniami na jego temat. Skoro najważniejszym meblem gabinetowym jest biurko, warto poświęcić chwile uwagi analizie tego, jakie rozwiązanie powinno zwracać na siebie naszą uwagę. Tu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na własne upodobania. Nie ma znaczenia, czy będzie to biurko monumentalne, czy też proste pod warunkiem, że będzie ono meblem współgrającym z innymi elementami wyposażenia wnętrza i funkcjonalnym. Na szczególną uwagę zasługują biurka nowoczesne, które charakteryzuje duża wygoda. Na ogół składają się one z kilku segmentów, których plusem jest to, że można je zestawiać w dowolny sposób.

Zobacz również