Jak prawidłowo ustawić fotel biurowy?

Krzesło biurowe będzie takim elementem, na którym spędzamy większą część dnia. Ma ono duże znaczenie dla naszego samopoczucia, wydajności pracy czy zdrowia. Jeśli fotel nie będzie wygodny to szybko będziemy się denerwować, nie będziemy mogli się odpowiednio skupić.

Zaczynają się pojawiać różnorakie przykre dolegliwości. Dlatego nim zdecydujemy się na zakup warto sobie dobrze taki fotel testować. Jeśli już jesteśmy posiadaczami dobrego fotelu należy pamiętać, że ważną sprawą będzie również jego dobre ustawienie. Mamy tutaj kilka podpowiedzi jak można się tym zająć. Wysokość fotela Tutaj zasada będzie prosta, nogi muszą opierać się na podłodze, kolano lekko rozwarte, tak by nie było blokady, gdy chodzi o przepływ krwi. Między udem a podudziem należy stworzyć kąt prosty.

Regulacja podłokietników. Należy siadać wygodnie, blisko biurka. Łokcie powinny stworzyć kąt prosty i do tego należy regulować krzesło. Podłokietniki mogą być przesuwane horyzontalnie, tak by dopasować je do wysokości biurka.

Ramiona oparte na podłokietnikach. W czasie siedzenia przy komputerze należy się oprzeć ramionami na podłokietnikach i dzięki temu będzie można w jakieś mierze zadbać o redukcję obciążeń na kręgosłup. Profilowane oparcie Plecy muszą się opierać na fotelu przynajmniej do wysokości łopatek. Niektóre krzesła mają możliwość regulowania oparcia lędźwi. W każdej pozycji oparcie musi wesprzeć odcinek lędźwiowy.

parametry fotela biurowego Głębokość krzesła. Należy sprawdzać czy głębokość krzesła jest dobra. Pośladki muszą się znajdować z tyłu krzesła. Będzie dobrze, gdy fotel posiada możliwość przybliżenia oparcia do siedziska. Regulacja zagłówków Dobrze przygotowanie zagłówków będzie ważne dla szyi. Mięśnie karku mogą się nieco rozluźnić i wypocząć w czasie pracy przez wiele godzin.

Twardość fotela. Ważne będzie również to, by fotel był wykonywany z materiałów, który sprawi, że cyrkulacja powietrza będzie odpowiednia. Jeśli mamy dobry fotel będzie można wydajnie pracować. Ważnym kryterium przy wyborze będzie możliwość regulowania wysokości oparcia oraz siedziska. Pamiętać należy o tym, by trzymać się na fotelu prosto. Nie możemy się garbić.

Zobacz również