Jak znaleźć solidne krzesło do biura?

Obecnie dla nikogo zaskoczeniem nie jest już to, że zarówno krzesła, jak i fotele biurowe, są nam oferowane w wielu rodzajach. Mówimy o typie mebla, dla którego charakterystyczna jest przecież określona specyfika, nie dziwi więc to, że jego cechy są inne niż te, które uznajemy za typowe dla mebli domowych.

Ma to znaczenie nie tylko dla samych sprzedawców, ale i dla odbiorców. Nie można nie dostrzec i tego, że już od pewnego czasu to właśnie krzesło biurowe jest produktem kupowanym zdecydowanie częściej niż każdy inny typ mebli biurowych. Jest to jednak również model najbardziej intensywnie eksploatowany. Siedzimy na nim przecież od kilku do nawet kilkunastu godzin w ciągu dnia nawet przez pięć dni w tygodniu, a to sprawia, że uniknięcie śladów użytkowania jest niemal niemożliwe. Oczywiście, zdania na temat tego, jak zdefiniować wygodny fotel są podzielone. Coraz częściej pojawia się przy tym pytanie o to, czy mamy kłaść w tym kontekście nacisk jedynie na komfort użytkowania.

parametry dobrego krzesła biurowego

Nietrudno się domyślić, że nie może tak być. Krzesło biurowe powinno być stworzone w sposób umożliwiający nam utrzymanie odpowiedniej postawy. Pozwala to na zachowanie w zdrowiu naszego kręgosłupa, a jednocześnie przyczynia się do tego, że stajemy się bardziej efektywni. Nie możemy się przy tym oszukiwać, jeśli pracownik odczuwa dolegliwości ze strony układu ruchu wywołane przez to, że korzysta z niskiej klasy krzesła biurowego, trudno liczyć na to, że będzie szczególnie wydajny. Trudno oczekiwać od niego, że będzie koncentrował się jedynie na zadaniach, które ma do wykonania. Co więcej, jego zmęczenie fizyczne może się przełożyć na problemy ze zdrowiem.

Tak na profil krzesła, jak i na siedzisko oraz oparcie należy więc zwracać szczególną uwagę. Naczelna zasada mówi o tym, że siedzisko nie powinno być zbyt miękkie. Warto też zwrócić uwagę na regulację oparcia, powinniśmy mieć bowiem szansę na to, aby dostosować je do naszych potrzeb. Jeśli regulowana jest też wysokość krzesła, możemy liczyć na to, że nawet mniej typowy wzrost pozwoli nam na wykonywanie naszych obowiązków w komfortowych warunkach. Nie można tez zapominać o tym, że sama wysokość krzesła powinna być dostosowana do wysokości biurka przy którym pracujemy. Uwzględnić należy i to, czy pracujemy przy komputerze stacjonarnym, czy tez przy laptopie.

Zobacz również