Fotel biurowy – jaki materiał wybrać?

W biurze spędzamy sporo czasu, więc meble i otaczające nas przedmioty są bardzo ważnymi elementami naszego codziennego życia. Jednym z najważniejszych jest wygodny fotel obrotowy, o którego dobór powinniśmy szczególnie zadbać, ponieważ jak obliczyli naukowcy w trakcie dnia spędzamy około 10 godzin w pozycji siedzącej.

Niewłaściwie dobrany fotel, może stać się przyczyną wielu poważnych dolegliwości, których łatwo możemy uniknąć jeśli się o to postaramy. Wśród schorzeń związanych ze złym doborem fotela, najczęściej pojawiają się bóle karku i kręgosłupa, bóle głowy i problemy z koncentracją, oraz żylaki i opuchnięcie nóg. Błędy jakie popełniamy przy wyborze fotela zaczynają się już na etapie zakupu. Najczęściej w sklepie skupiamy się na ładnym wyglądzie fotela oraz jego cenie, mniejszą uwagę przywiązując do parametrów technicznych które powinien spełniać. Jednak aby uniknąć w późniejszym czasie sporo problemów zdrowotnych, przyjrzyjmy się czy fotel da się dopasować do naszej sylwetki i wzrostu.

Najczęściej sprawdzamy możliwość regulacji wysokości, regulacji podłokietników i ich kąta nachylenia, oraz głębokość siedziska. Kwestia którą traktujemy zupełnie po macoszemu, czyli sprawdzenie materiału z którego fotel jest wykonany, sprowadzamy zupełnie do mało istotnych spraw. Jest to jednak bardzo ważne ze względu na komfort użytkowania w gorące, letnie dni, kiedy temperatura otoczenia staje się dosyć wysoka.

materiał na krzesło biurowe Rodzaj materiału z którego wykonane jest oparcie i siedzisko staje się kłopotem bądź wybawieniem, w zależności od tego co wybraliśmy. Najbardziej polecane są fotele wykonane z miękkich tworzyw sztucznych, które pozwolą oddychać skórze i nie będą blokować cyrkulacji powietrza. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup fotela którego oparcie jest zrobione z delikatnej siateczki, która daje komfort siedzenia, dopasowując się do naszej sylwetki i równocześnie pozwala oddychać skórze. Lepiej unikać foteli wykonanych z materiałów skóropodobnych, ponieważ nie zapewniają wentylacji i w trakcie siedzenia bardzo się nagrzewają. Po nagrzaniu taki materiał po prostu zaczyna się przyklejać do skóry, co jest drażniące i niezbyt przyjemne.

Zobacz również