Dlaczego picie wody jest jednym ze sposobów na zmniejszenie stresu w miejscu pracy

Ile razy słyszeliście o tym, jak ważne jest picie większej ilości wody?

Prawdopodobnie wiele razy.

Pomimo tego, ile wody faktycznie pijesz?

Prawdopodobnie nie tak dużo, jak powinieneś!

Większość z nas potrzebuje przypomnienia, aby pić więcej wody na co dzień, ale kiedy spojrzysz na korzyści płynące z H2O, zrozumiesz, dlaczego ciągle jesteśmy uderzani po głowie tego typu poradami. Jeśli chodzi o zmniejszenie stresu w miejscu pracy, zwiększenie koncentracji, sprawienie, że będziesz bardziej produktywny i ogólnie pomagając ci czuć się bardziej rozbudzonym, woda jest niezbędnym narzędziem w twoim zestawie.

Sprawdź tę infografikę, która zawiera więcej informacji na temat korzyści płynących z picia większej ilości wody na co dzień.

Źródło - https://www.lifehack.org/527558/10-infographics-that-help-you-drink-more-water-effortlessly

Istnieje pewna debata na temat tego, ile wody jest wystarczające. Obecnie zasadą jest wytyczna 8x8. Oznacza to, że powinieneś pić 8 szklanek wody, o wielkości około 8oz, dziennie. Nie zapominaj jednak, że Twoje dzienne spożycie może obejmować również herbatę, kawę, sok, jak również wodę, ale picie jej w postaci czystej jest zawsze korzystniejsze. Jeśli nie możesz znieść mdłości, możesz spróbować dodać wyciśnięty sok ze świeżej cytryny lub limonki, aby nieco ją urozmaicić. Zawsze jednak unikaj wody gazowanej lub "gazowanej", ponieważ jest ona po prostu pełna cukru!

Dlaczego więc woda pomaga w radzeniu sobie ze stresem?

Chodzi o to, by pomóc Ci być bardziej czujnym i włączonym. Kiedy pijesz wodę, twój mózg i ciało są nawodnione, a to pomaga ci czuć się bardziej rozbudzonym. Woda pomaga zwiększyć wydajność, odżywiając komórki całego ciała, a także pomaga czuć się bardziej czujnym i "na czasie". Jest to idealne rozwiązanie, gdy siedząc przy biurku pracujesz nad napiętymi terminami lub trudnymi zadaniami z listy rzeczy do zrobienia. Woda może również pomóc zwiększyć kreatywne myślenie, co jest idealne podczas współpracy przy meblach w sali konferencyjnej.

Mówiąc prościej, uczucie większej czujności i produktywności pomaga ci czuć się pod kontrolą, a kiedy czujesz się w ten sposób, trudno jest stresowi naprawdę dostać się do środka i spowodować spustoszenie, które chce.

Natura ma bardzo uspokajający wpływ na ludzi i jest to coś, co możesz wykorzystać w swoim biurze, aby zwiększyć produktywność i zmniejszyć ogólny stres. Nie tylko trzeba pić dużo wody, ale należy również pomyśleć o włączeniu roślin biurowych do wystroju i upewnić się, że jest dużo świeżego powietrza i naturalnego światła, co ich drogę do przestrzeni.

Matka natura może z pewnością pomóc, jeśli chodzi o ulgę w stresie, ale ogólne zdrowie i dobre samopoczucie też. Picie wody nigdy nie jest złą rzeczą. Jak widać na wcześniejszej infografice, ma ona wiele korzyści dla zdrowia, nie tylko jeśli chodzi o pomoc w odczuwaniu mniejszego stresu i większej kontroli.

Czy to czas, abyś sięgnął po szklankę H2O?

Zobacz również